کتاب «در آستان جانان» به زودی به چاپ می رسد.

۲۹آبان۱۳۸۹

خبرگزاری فارس: مدیر اجرایی موسسه جلوه نور از چاپ کتاب «در آستان جانان»، زندگینامه و شرح حالات 21 نفر از مهمترین عالمان و عارفان مدفون در کربلا از جمله سیدرضی و سیدمرتضى برای نخستین‌بار خبر داد.

 

به نقل از: خبرگزاری فارس

 

محمدعلی فیاض‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: کتاب «در آستان جانان» در قطع پالتویی و مناسب برای زائرین عتبات عالیات طراحی گشته و در آن زندگینامه و شرح حال 21 نفر از مهمترین عالمان و عارفان مدفون در کربلا معرفی شده و محل مقبره آنها نیز روی نقشه نمایش یافته است.
وی افزود: در شهر مقدس کربلا شخصیت‌های مهم و مشهوری چون سیدرضی (گردآورنده نهج البلاغه)، سیدمرتضى، ابن حمزه طوسی، وحید بهبهانی، سیدمحمد مجاهد، میرزا محمدتقی شیرازی (مشهور به میرزای دوم و رهبر انقلاب 1920 عراق)، مولا حسینقلی همدانی، سید مرتضی کشمیری، حاج سید هاشم موسوی حداد و شیخ‌مرتضی زاهد (واعظ وارسته تهران) آرمیده‌اند.
فیاض‌بخش گفت: تاکنون اثری مستقل درباره معرفی علما و بزرگان مدفون در کربلا عرضه نشده است و اغلب زائران عتبات عالیات با بزرگان مدفون در آن دیار مقدس آشنایی ندارند و صرفاً به زیارت اماکن متبرکه شهر شتافته و به زیارت قبور اولیای خدا نمی‌روند که از این رو در این کتاب به معرفی این بزرگان و شرح احوالات معنوی و سلوک فردی و اجتماعی آنها توجه شده است.
وی اظهار داشت: از سوی دیگر تاکنون نقشه مناسبی برای نمایش محل دفن علما و بزرگان کربلا ارائه نشده است، لذا در این کتاب نقشه رنگی و با کیفیت اماکن متبرک کربلا و قبور بزرگان مدفون در شهر که قابل استفاده برای زائران عتبات باشد ارائه شده است.
مدیر اجرایی موسسه جلوه نور تصریح کرد: مطالعه زندگینامه آن بزرگان هم از نظر اخلاقی آموزنده است و هم با بیان مبارزات و مجاهدت‌های شخصیت‌های انقلابی آنان به ارتقای بینش سیاسی خواننده کمک خواهد شد.
فیاض‌بخش با اشاره به اینکه از خصوصیات بارز کتاب «در آستان جانان» می‌توان به بیان زندگینامه و شرح حالات روحی و معنوی علما، عرفا و مشاهیر مدفون در کربلا به ‏شکل روایت گونه و با ادبیاتی روان اشاره کرد، گفت: در این کتاب بیان زندگینامه‌ها به طور خلاصه و با پرهیز از زیاده گویی صورت پذیرفته تا در حوصله خواننده خصوصاً جوانان باشد.

مطالب مرتبط