خبر‌هــا و رویدادها

کتاب «در آستان جانان» به چاپ رسید.

۲۷آذر۱۳۸۹
Image

مدیر اجرایی موسسه جلوه نور از چاپ کتاب «در آستان جانان» که شرح حالات 21 عالم مدفون در کربلا است، خبر داد.

منبع: خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس: مدیر اجرایی موسسه جلوه نور از چاپ کتاب «در آستان جانان» که شرح حالات 21 عالم مدفون در کربلا است، خبر داد.

محمدعلی فیاض‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه در این کتاب توجه به جنبه‌های سلوکی و احوالات عرفانی شرح حالات 21 عالم مدفون در کربلا صورت پذیرفته تا پیام تربیتی برای خواننده داشته باشد، افزود: در این راستا ارائه جنبه‌های سیاسی شخصیت این بزرگان نیز برای درک تاریخی و سیاسی خواننده لحاظ شده است.
وی تصریح کرد: در کتاب «در آستان جانان» 3 نقشه رنگی با کیفیت بالا، گویایی بسیار مناسبی از شهر کربلا، حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) و محل‌های زیارتی و همچنین محل قبر هر یک از مشاهیر در آن مشخص شده است.

فیاض‌بخش اظهار داشت: کتاب «در آستان جانان» در قطع جیبی به چاب رسیده است تا حمل و نقل آن برای مسافران عتبات آسان صورت پذیرد، توجه به جنبه‌های هنری و جذابیت ظاهری کتاب به همراه کیفیت بالای چاپ باعث رغبت خواننده می‌شود.

مدیر اجرایی موسسه جلوه نور افزود: در این کتاب به ذکر عنایات و توجهات امام عصر (عج) به سالکان طریق توحید و ذکر خواص زیارت اباعبدالله (ع) و عنایات آن حضرت به سالکان و توجه به خصوصیات ویژه‌ای که زیارت کربلا برای اهل معنا دارد و همچنین بیان شرح احوالات عرفانی و سجایای اخلاقی علما و عرفای مدفون در کربلا پرداخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در انتهای کتاب «در آستان جانان» نیز تعدادی دیگر از شخصیت‌های صاحب نام مدفون در حرم حسینی شامل امیرکبیر (وزیر پرآوازه و کاردان قاجار)، فضولی بغدادی (شاعر مشهور ترک زبان)، شاهان قاجار، آل بویه، تنی چند از شاهان هند و سید کاظم رشتی (از رهبران فرقة شیخیه و استاد علی محمد باب)، معرفی شده و محل دفن آنان نیز مشخص شده است.