ویژه‌برنامه عید سعید غدیر خم 1399

زمان حدودی مطالعه ۱ دقیقه / ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ / علیرضا مقاری/سایر


  استاد فیاض‌بخش در این برنامه‌ها به تبیین حقیقت معنای ولایت در مکتب علامه طباطبایی(ره) و از دیدگاه معرفت‌النفس پرداختند. ایشان طی شش قسمت به مباحث زیر پرداختند:

  ▫️مراتب معرفت به حقیقت عید غدیر
  ▫️تبیینی معرفت‌النفسی از دلیل عظمت عید غدیر
  ▫️غدیر، تجلی بالاترین مرتبه انسانیت انسان (کمال اخیر انسان)
  ▫️سیر در مراتب نفس و معرفت‌النفس، سیر در مراتب ولایت است.
  ▫️تبیینی از باطن آداب و دستورات شب و روز عید

  ‌مطالب مرتبط

  فلسفه اخلاق توحیدی
  سایر

  فلسفه اخلاق توحیدی

  راه معرفت به توحید، زدودن زنگارهای گناه و تعلقات غیر الهی از دل است و ثانیاً، طریق عملی و نظری آن، تولّی به ولایت اولیاء الهی(ع) و فرامین قرآن می‌باشد. همین دو محور اساسی است که بنیان اخلاق و سلوک الی الله را در مکتب تربیتی مرحوم علامۀ طباطبایی(ره) رقم زده است و سالک در تحت تعالیم این مکتب، ابتدا می‌بایست نگاه نظری خود به توحید و لوازم آن را اصلاح نماید و سپس در مقام عمل، مراتب معرفت به توحید را از طریق «معرفت‌النفس» طی کند.

  فرصت حضور
  این چهل شب
  سایر

  این چهل شب

  برای تمام ایام و اوقات سال و این اربعین اسرار و لطایفی است که از بواطن آیات نورانی قرآن و روایات اولیای الهی استخراج می‌گردد و اگر عبد لطایف و اسرار حریم مولا را نداند و ناخواسته حریمی از محارم مولا را بشکند و پرده‌ای بدرد ممکن است مبغوض مولا شود و از جرگه محبین او خارج شود و با اینکه شوق لقاء داشته باشد ولی بهره‌ای عایدش نشود و حسرت ابدی نصیب او گردد و در جرگه محبوبین به لقای او نایل نیاید. این چهل شب در محضر استاد فیاض بخش، بخشی از این لطایف را به گوش جان بشنویم که فرصت لقاء الهی مهیاست...